Kücük Kadınlar Dizi Fan Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kücük Kadınlar Dizi Fan Sitesi

Hoşgeldiniz, Misafir.
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Toplam Mesajınız: 0

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Ekin Türkmen Röportajı

YazarMesaj
rocks_girl

Kadın Mesaj Sayısı : 20

Ekin Türkmen Röportajı Empty
MesajKonu: Ekin Türkmen Röportajı   Ekin Türkmen Röportajı Icon_minitimeSalı Ocak 27, 2009 11:20 pm

O kadar dejenere olmasa mankenliği bırakmazdım

Şov dünyasına modellikle adım atan Ekin Türkmen, sonradan kulvar değiştirdi.

Şu sıralar "Halil ile Menekşe" dizisinde rol alan alan Türkmen, gelecek hayallerini oyunculuk üzerine kurduğunu söylüyor ve "Bu işe o kadar güzel bir kadroyla başladım ki, kısa sürede oyunculuğun hayatımın işi olduğunu anladım" diyor.

Öncelikle şunu sorayım; daha yolun başındayken modelliği neden bıraktınız?- Ben Best Model’a girdim, bir derece aldım, ama istediğim kadar iş yapamadım. Zaten manken standartlarında değilim, boyum 1.73... Uğurkan Erez podyumumu çok beğenirdi ve birçok işine çıkarmıştı. Ama öyle işler çok az geliyordu, daha çok mağaza açılışları gibi işler oluyordu. Onlara katılmak istemiyordum. Sonunda "Mankenlik iyi gitmiyor, oyunculuk daha iyi durumda, üstelik de seviyorum. İkisi bir arada olmasın" dedim ve mankenliği bıraktım. Mankenlik bu kadar dejenere olmasa çok iyi bir iş... Orada da oynuyorsun, bir sürü yer geziyorsun, birçok kıyafet giyiyorsun. Açıkçası özel bir işti, ama bitti.

n Oyunculuğa nasıl başladınız?

- Aslında oyunculuk hiç istediğim ya da hayal ettiğim bir iş değildi. Best Model’a katılmıştım. Osman Sınav da orada oyuncu olabileceğini düşündüğü insanlarla görüşüyormuş. Bana "Ekmek Teknesi diye bir dizimiz var, oynamak ister misin?" dedi. İçimden "Ben ne anlarım oyunculuktan?" diye geçirdim, ama yine de "Tamam eğlenceli olur" deyip kabul ettim. O kadar güzel bir kadroyla başladım ki, kısa sürede oyunculuğun hayatımın işi olduğunu anladım.

n "Ekmek Teknesi"nde oynadığınız Songül ile "Menekşe ile Halil" dizisindeki Zeynep karakteri arasında çok fark var. Kendinizi geliştirmek için neler yaptınız?

- Açıkçası pek bir şey yapamadım. Okuduğum kitaplar, arkadaşlarıma ya da büyüklerime danıştığım şeyler dışında tabii. Bu yaz yurt dışında eğitimlere katılmak istiyorum. Bir de ben oyunculuğa iş olarak bakmıyorum, öyle olunca her an kendine bir şeyler katabiliyorsun. Mesela kötü bir haber aldığımda nasıl tepki veriyorum diye dikkat ediyorum, her şey oyunculuğa hizmet ediyor. Her anı kaydediyorsun ve sonra da bunları kullanıyorsun.

n Sinema deneyiminiz var, bunu sürdürmeyi düşünüyor musunuz?

- "Keloğlan"da küçük bir rolüm vardı. Şimdi çok güzel bir film daha geliyor, şubatta vizyona girecek. Artık sadece oyunculuk var benim için. Oyunculuğa işim bile demek istemiyorum, hayatımın bir parçası oldu çünkü...

n Şubatta vizyona girecek olan filminizden bahseder misiniz?

- Uğur Yağcıoğlu yazdı. Ferhan Şensoy oynuyor. Ferhan Şensoy üniversitede bir hoca ve film bir aşk hikayesini konu alıyor.

n Yeniden "Menekşe ile Halil"e dönersek... Bu projeyi kabul etmenize ne sebep oldu?

- Senaryoyu okudum, çok güzeldi. Zaten "Yaprak Dökümü"nden de takip ettiğim senaristlerdi ve çok başarılı buluyordum. Senaryo etkiledi diyebilirim.

n Günümüzdeki oyunculukları nasıl değerlendiriyorsunuz?

- Bir sürü dizi başlıyor, herkes "kalite düştü" diyor. Ama ben çok iş, çok oyun, çok oyuncu olduğunda daha kaliteli işler ortaya çıkacağına inanıyorum. Mesela "Bıçak Sırtı" çok güzel bir dizi. Böyle işler artacaktır. Dejenere olanlar da geride kalacaktır. Cnbc-e’deki gibi bir noktaya geleceğimizi düşünüyorum.

n Peki size hangi rol teklif edilirse "yapamam" dersiniz?

- Öyle bir sınırım yok.

- Hayatınızın başrolünde kim var?

Kendim... Kendimle o kadar çok uğraşıyorum ki... Yalnız yaşıyorum ve hayatı keşfediyorum.

- Burak Kut ile anılmıştı adınız bir aralar...

Burak ile olan ilişkimizden hiç bahsetmedik, kimsenin gözüne sokmadık. Normal bir şekilde yaşadık ve bitti.

Ekin Türkmen Röportajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-